TYLKO U NAS! Wywiad z Mariuszem Qki Kukiełką z zespołu Salen

Zespól SALEN ma swoich wiernych fanów wśród wielu mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Zespół powstał zaraz po rozpadzie zespołu JGL, gdy czterech muzyków: Qki, Marek, Gerard i Karol postanowiło kontynuować swoją muzyczną twórczość, nadal grając utwory Dżemu oraz własne kompozycje. Oryginalna nazwa formacji to pomysł gitarzysty – Marka, który utworzył ją z liter tworzących nazwę naszego gminnego miasta.

Jak mówią pół żartem, pół serio sami członkowie zespołu, Szyszkowa i okolice to miejsce dla nich wyjątkowe, bowiem „Mariusz Qki Kukiełka obecnie mieszka w Szyszkowej, Grzesiek Ostrowski ożenił się z mieszkanką Szyszkowej Katarzyną, Karol Ostrowski to ojciec Grześka, Gerard Witków zawsze jeździ rowerem przez Szyszkową, a Marek Komaiszko i Mateusz Krempa byli kilka razy na grilu u Qki-ego”. ;)

Redakcja: Skąd wziął się pomysł na stworzenie zespołu? Jakie były początki?

Mariusz Qki Kukiełka: Pomysł na zespół zrodził się w 1999r. Pierwsza nazwa to Rock Band. Po kilku wspólnych próbach doszliśmy z chłopakami do wniosku, że nieźle nam to wychodzi, więc trzeba kontynuować tą pasję. Zaczęły się koncerty w pobliskich miejscowościach, ludzie zaczęli nam gratulować, że świetnie gramy.  Z roku na rok było coraz więcej koncertów, coraz więcej fanów.

W 2004 r zespół zmienił nazwę na JGL. Zaczęliśmy grywać już w całej Polsce, przed znanymi zespołami i artystami (Nocna zmiana bluesa, Małgorzata Ostrowska, Dżem, Kayah, Raz Dwa Trzy, Patrycja Markowska, TSA i wielu wielu innych). Zagraliśmy wspólny koncert z Sebastianem Riedlem i Leszkiem Cichońskim. W 2014 r zespół zmienił skład i nazwę na obecną SALEN. 

Co uważacie za swój największy dotychczasowy sukces?

Jeśli chodzi o największe osiągnięcia, to kilkukrotne wygranie Festiwalów Zespołów Cover-owych w Kamiennej Górze. W Leśnej zajęliśmy II miejsce, a był to bodajże Międzynarodowy Przegląd Zespołów Cover-owych. Jeszcze I miejsce na Festiwalu Sobowtórów w Namysłowie. Dodam, że przewodniczącym jury był tam znany dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki.

19 czerwca można było Was posłuchać w Lubaniu. Jak udał się koncert?

Ogólnie ludzie zachwyceni, aczkolwiek frekwencja niestety nie dopisała. Zebraliśmy jednak dobre recenzje od tych, którzy tam byli.

Gdzie będzie można Was w najbliższym czasie posłuchać?

Kolejny koncert szykuje się  już w tą sobotę, gdzie zagramy podczas 70-lecia MGKS Włókniarz Leśna. Już teraz serdecznie zapraszamy. Startujemy o godz 20.00.

Czy zadedykujecie podczas najbliższego koncertu jedną z piosenek mieszkańcom Szyszkowej i Kościelnika? 

Myślę, że da się coś z tym zrobić ;-)

Dziękujemy za rozmowę i zapraszamy na profil zespołu na facebooka. Lajkujemy! :)

Skład zespołu:

Wokal- Mariusz Qki Kukiełka

Gitara- Marek Komaiszko

Gitara basowa- Karol Ostrowski

Klawisze- Gerard Witków

Gitara- Mateusz Krempa

Perkusja-Grzegorz Ostrowski

Koncert w klubie Wulkan w Lubaniu (fot.archiwum zespołu)

Koncert w Ziębicach (fot.archiwum zespołu)

Koncert w Bolesławcu (fot. archiwum zespołu)