Wybory samorządowe już 21 października!

21 października odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Szyszkowej, Kościelników Górnych, Kościelniki Średnich oraz Janówki będą głosować w świetlicy wiejskiej w Szyszkowej.

Mieszkańcy oddadzą po 1 głosie na 1 wybranego kandydata na burmistrza, radnego do Rady Miejskiej, do Rady Powiatu i do Sejmiku Województwa

Kandydaci na burmistrza:

KWW Gmina Plus: SURMACZ Szymon Marcin

KWW Nowa Inicjatywa w Gminie Leśna: PIJANOWSKA Gabriela Anna

KWW Karola Kusibab Gmina Leśna To Nas Łączy: KUSIBAB Karol

KWW Stanisława Marczyńskiego „LEŚNA Dla Mieszkańców”: MARCZYŃSKI Stanisław Kazimierz

Kandydaci na radnych do Rady Miejskiej:

KWW Gmina Plus: FALTYN Łukasz

KWW Nowa Inicjatywa w Gminie Leśna: RICHTER Bernard Maciej

KWW Karola Kusibab Gmina Leśna To Nas Łączy: SUŚNIAK Piotr Kazimierz

KWW Stanisława Marczyńskiego „LEŚNA Dla Mieszkańców”: MAJER Tomasz Waldemar

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe: BOCZULA Elżbieta Mariola

 

Kandydaci na radnych do Rady Powiatu wybierani są w okręgu obejmującym całą gminę Leśna, miasto Świeradów Zdrój oraz gminę Platerówka. Głosujemy na 1 kandydata spośród 38 niżej wymienionych.

KWW Zjednoczeni dla Powiatu Lubańskiego

  1. SUROWIEC Jan (Leśna)
  2. MAROŃ Zbigniew Tadeusz (Świeradów Zdrój)
  3. GŁOWACZ Stanisław Franciszek (Włosień)
  4. ERLING Danuta Teresa (Świeradów Zdrój)
  5. ADAMCZYK Barbara (Leśna)
  6. SOBUCKA Inga Apolonia (Zacisze)
  7. MARKIEWICZ Przemysław Łukasz (Miłoszów)

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. TAUPIEKO Mieczysław (Leśna)
  2. BUCKI Jerzy Andrzej (Sucha)
  3. BARTOSZEWICZ Kazimierz (Włosień)
  4. STOŻEK Teresa (Smolnik)
  5. ŁAWNICZAK Zbigniew Marian (Leśna)
  6. MIKISZEWSKA Edyta (Zalipie)
  7. WÓJCIK Paulina Anna (Miłoszów)

Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  1. KWIATKOWSKI Waldemar Mieczysław (Jałowiec)
  2. OSTROWSKI Henryk (Włosień)
  3. KRAUS Bogusław Marian (Grabiszyce Dolne)
  4. ROWIŃSKA Aneta Maria (Lubań)
  5. NICZYPORUK Malwina Małgorzata (Lubań)

Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość

  1. MIEDZIŃSKI Jacek Mirosław (Włosień)
  2. CZECZOT Beata Irena (Leśna)
  3. DEC Jerzy Adam (Leśna)
  4. SMENTEK Natalia Agnieszka (Leśna)
  5. ARCISZEWSKI Piotr (Stankowice)
  6. KACZKOWSKA Monika Weronika (Leśna)
  7. ZIEMLAK Piotr (Platerówka)

KWW Walerego Czarneckiego:

  1. KORZENIOWSKA-WOJSA Iwona Magdalena (Świeradów Zdrój)
  2. SMUSZ  Edward (Leśna)
  3. BAKA Tadeusz Marian (Pobiedna)
  4. GETTNER Małgorzata (Świeradów Zdrój)
  5. BOCZULA Teresa Maria (Leśna)
  6. BIEŃ Anna (Świeradów Zdrój)
  7. DRAPAŁA Paweł Łukasz (Platerówka)

KWW Obywatelski Komitet Wyborców Powiat 2018

  1. DRZYGIEL Jerzy Janusz (Włosień)
  2. FLASZYŃSKI Jacek Wojciech (Leśna)
  3. WIŚNIEWSKA-KOZAŃ Jadwiga (Olszyna)
  4. ZAJDEL Piotr Marian (Miłoszów)
  5. BRZEZIŃSKA Wioletta Elżbieta (Włosień)

Kandydaci do Sejmiku Województwa dostępni są na stronie: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/020000/voiv_council/4