W niedzielę druga tura wyborów na burmistrza

W niedzielę 4 listopada 2018r. odbędzie się druga tura wyborów na Burmistrza Leśnej. Do drugiej tury przeszło dwóch kandydatów: Szymon Surmacz (uzyskał 39,27% głosów) oraz Karol Kusibab (uzyskał 29,80% głosów).

page

Szymon Surmacz i Karol Kusibab

Gabriela Pijanowska, obecna wiceburmistrz Leśnej, uzyskała o zaledwie kilka punktów procentowych mniej niż Karol Kusibab (25,54%). Czwarty z kandydatów Stanisław Marczyński otrzymał 5,39% głosów.

Za nami okres kampanii wyborczej, za kilka godzin rozpoczyna się cisza wyborcza. Kampania obfitowała w wiele wydarzeń, spotkań z mieszkańcami i emocji. Odbyły się także publiczne debaty między kandydatami. Pamiętamy, że na pierwszą debatę, która miała miejsce 21 października 2018 w OKiS w Leśnej, przybył tylko jeden kandydat – Szymon Surmacz (pisaliśmy o tym tutaj). Przed drugą turą została również zorganizowana debata w OKiS, w której jednak udział wzięli obaj kandydaci. Można ją obejrzeć tutaj.

Każdy wyborca samodzielnie podejmie decyzję, który z kandydatów: Szymon Surmacz, czy Karol Kusibab powinien zostać burmistrzem Leśnej. Warto przed podjęciem decyzji zapoznac się z informacjami o kandydatach, ich doświadczeniem, proponowanym programem. Można to zrobić m.in. na stronach internetowych: Szymon Surmacz i Karol Kusibab.

Ważne jest również to, by na wybory pójść. Uprawnionych do głosowania w obwodzie obejmującym wsie: Janówka, Kościelniki Górne, Kościelniki Średnie, Szyszkowa jest 711 osób, ale w I turze udział wzięło zaledwie 339.