Kto będzie sołtyską Szyszkowej? Rozmowa z kandydatkami.

Wybory sołtysa Szyszkowej (a raczej sołtyski, bowiem startują dwie panie) już w najbliższą niedzielę. 31 marca mieszkańcy Szyszkowej będą mogli w świetlicy oddać swój głos na jedną z kandydatek. Dzisiaj przybliżamy sylwetki obu pań i zamieszczamy krótki wywiad z nimi. 

Choć Szyszkowa jest niewielką miejscowością i większość osób zna się nawzajem, to są też wśród mieszkańców osoby, które mieszkają w naszej wsi od niedawna. Specjalnie dla nich prosimy o powiedzenie kilku słów na swój temat: kim są Panie z zawodu, czym się Panie obecnie zajmują, jakie mają Panie zainteresowania.

Anna Niedźwiedź:Kilka słów o mnie… Mam 34 lata i jestem mieszkanką Szyszkowej od 10 lat. Tu jest moje centrum życiowe z zamiarem dożywotniego pobytu. Razem z mężem wychowujemy dwie córeczki, w wieku szkolnym i przedszkolnym. Posiadam wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym. Od 2012 roku pracuję w Urzędzie Miejskim w Leśnej, obecnie na stanowisku podinspektora ds. księgowości budżetowej. Moje zainteresowania są bardzo liczne, od wypiekania ciast, poprzez sporty zimowe (szczególnie snowboard) do prowadzenia małej pasieki pszczelej. Ponadto moją pasją jest ogrodnictwo, co jest dla mnie umileniem spędzania wolnego czasu blisko natury.

Dorota Leszczyńska: Tak o sobie, ukończyłam szkołę zawodową w Lubaniu, zawód sprzedawca. Obecnie nie pracuję, opiekuję się synem. Moje zainteresowania muzyką i sportem.

Jakie pomysły chciałyby Panie zrealizować podczas swojej kadencji w razie wygranej?

Dorota Leszczyńska: Jakie mam pomysły, chciałabym dokończyć to, co nie skończyłam, a więc poprawienie estetyki naszej wioski, poprawienie i wyposażenie placu zabaw dla dzieci oraz dla młodzieży boisk sportowych, aby można byłoby spędzić fajnie czas. Mam nadzieję, że mieszkańcy podejmą dobrą decyzję 31 marca. 

Anna Niedźwiedź: Do najważniejszych zadań, jakie chciałabym zrealizować podczas pełnienia funkcji sołtysa wsi Szyszkowa, należy:

  • założenie Stowarzyszenia, w celu pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji m.in. na utworzenie miejsca o charakterze kulturalno-rozrywkowym w Parku w Szyszkowej oraz boiska wielofunkcyjnego z siłownią zewnętrzną,
  • wspieranie inicjatyw kulturalno – społecznych,
  • kształtowanie przestrzeni publicznej, poprzez poprawę estetyki sołectwa,
  • wykorzystanie świetlicy wiejskiej w celu integracji środowiska lokalnego, wspierania aktywności mieszkańców oraz prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej i opiekuńczej.

Zapewniam, że głos oddany na moją kandydaturę w niedługim czasie zaowocuje rozwojem naszej miejscowości.

 

 

Poprosiliśmy kandydatki o przesłanie również swoich fotogrofii, by ułatwić mieszkańcom ich rozpoznanie. Pani Dorota wyjaśniła, że "zdjęć oficjalnie nie ma, rozdałam rodzinnie", poniżej zamieszczamy więc przekazaną nam fotografię Anny Niedźwiedź.

54354226 2309869599284387 2700027449713885184 n

 

Przypominamy, że głosowanie trwa od godziny 10:00 do 13:00 w niedzielę 31 marca w świetlicy w Szyszkowej. Warto oddać swój głos!